Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Święto promujące czytelnictwo, edytorstwo i ochronę własności intelektualnej

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes, William Szekspir i historyk peruwiański Inca Garcilaso de la Vega (przy czym datę śmierci Szekspira podaje się według kalendarza juliańskiego, a pozostałych dwóch – według gregoriańskiego). Na ten sam dzień przypada również rocznica urodzin lub śmierci innych wybitnych pisarzy, np. Maurice’a Druona, Halldóra Laxnessa, Vladimira Nabokova, Josepa Pla i Manuela Mejía Vallejo.

Aż strach pomyśleć, czym byłby świat bez książek.. Dlatego dbajmy o nie, czytajmy i dyskutujmy:)
Jesteśmy ciekawi jakie są Państwa najciekawsze historie związane z książką?:) Podzielcie się nimi w komentarzu na profilu Biblioteki na Facebooku:)