Wystawa "Jonasz Kofta"

Zapraszamy do zwiedzania najnowszej wystawy :)

Biblioteka Publiczna w Prudniku serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do zwiedzania wystawy "Trzeba marzyć... Jonasz Kofta". Jonasz Kofta był jednym z największych poetów polskiej piosenki, wymienianym obok Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory czy Wojciecha Młynarskiego. Wiele jego wierszy stało się przebojami, jak np. "Jej portret", "Pamiętajcie o ogrodach", "Kwiat jednej nocy", "Buba", "Wakacje z blondynką", "Autobusy zapłakane deszczem", "Samba przed rozstaniem". Wystawa przybliża postać i twórczość Jonasza Kofty. Na 11 planszach skomponowanych ze zdjęć oraz wierszy poety zaprezentowano etapy oraz formy działalności twórczej, w których realizował się Jonasz Kofta. Nagła śmierć Jonasza Kofty do dziś budzi kontrowersje. Zmarł mając zaledwie 46 lat w wyniku powikłań po zakrztuszeniu się podczas posiłku. Wystawę można ogładać w holu Biblioteki przez cały czerwiec.

Serdecznie polecamy