Wystawa "Śpiewamy Tuwima"

Zapraszamy

Biblioteka Publiczna w w Prudniku zaprasza na wystawę przybliżającą twórczość Juliana Tuwima. Wystawa pod tytułem„Śpiewamy Tuwima”powstała w ramach obchodów roku Tuwima (przypadającym na 2013 r). Prezentuje teksty poety, które ubrane w dźwięki, przetrwały w postaci niebanalnych utworów muzycznych. Twórczość Tuwima zainspirowała kompozytorów różnorakiej muzyki. Jego wiersze doczekały się aranżacji i wykonań zarówno artystów teatralnych, kabaretowych jak i wykonawców popowych, rockowych czy punkowych. Na wystawie prezentujemy plejadę niezwykłych wykonawców. Od Hanki Ordonówny, Mieczysława Fogga, Marka Grechuty czy Czesława Niemena po współczesne zespoły takie jak Strachy na Lachy, Buldog czy Akurat. Wystawę wypożyczyliśmy dla Państwa z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Scenariusz: Mirosława Wąsowicz, Krystyna Pawłowska, Opracowanie: Violetta Łabędzka. Wystawę w naszej placówce można oglądać przez cały sierpień.