Wystawa "Śpiewamy Tuwima"

Zapraszamy

Biblioteka Publiczna w Prudniku zaprasza na wystawę przybliżającą twórczość Juliana Tuwima. Wystawa pod tytułem "Śpiewamy Tuwima" powstała w ramach obchodów roku Tuwima (przypadającym na 2013 r.). Prezentuje teksty poety, które ubrane w dźwięki, przetrwały w postaci niebanalnych utworów muzycznych. Twórczość Tuwima zainspirowała kompozytorów różnorakiej muzyki. Jego wiersze doczekały się aranżacji i wykonań zarówno artystów teatralnych, kabaretowych jak i wykonawców popowych, rockowych oraz punkowych. Na wystawie prezentujemy plejadę niezwykłych wykonawców. Od Hanki Ordonówny, Mieczysława Fogga, Marka Grechuty czy Czesława Niemena po współczesne zespoły takie jak: Strachy na Lachy, Buldog, czy Akurat. Wystawę wypożyczyliśmy dla Państwa z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Scenariusz: Mirosława Wąsowicz, Krystyna Pawłowska. Opracowanie: Violetta Łabędzka. Wystawę w Naszej placówce można oglądać przez cały sierpień.