Najnowsza wystawa - "Portret pięknej kobiety"

Zapraszamy do zwiedzania

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Prudniku serdecznie zaprasza do odwiedzenia naszej placówki i oglądania wystawy pod tytułem "Portret pięknej kobiety - fotografie ze zbiorów Bogusława Szybkowskiego". Wystawa w naszej siedzibie przy ul. Mickiewicza 1 będzie dostępna od 11.02.2021 do 26.02.2021roku. Wystawa przedstawia portrety kobiet w eleganckich, modnych, stylowych strojach utrwalonych na zdjęciach z lat od 1850 do 1900 r. Wystawę przygotowano w oparciu o kolekcję przedwojennych fotografii jakie zgromadził Bogusław Szybkowski. Zdjęcia wykonane przez dawnych opolskich fotografów wyróżniają się poziomem artystycznym i kunsztem rzemieślniczym. Prezentują ponadczasowe piękno kobiet i modne epokowe stroje. Obok zdjęć wykonanych w w zakładach fotograficznych na Opolszczyźnie na wystawie można odnaleźć dzieła fotografów z Katowic, Wrocławia oraz Berlina. Wystawa została wypożyczona ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Jest to kolejna wystawa autorstwa Bogusława Szybkowskiego, jaką prezentujemy w naszej Bibliotece. Poprzednia pod tytułem "W obiektywie Bogusława Szybkowskiego", cieszyła się dużym zainteresowaniem i była eksponowana w maju 2019 roku.