Wystawa "Życie i twórczość Agnieszki Osieckiej"

Zapraszamy

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Prudniku serdecznie zaprasza na wystawę poświęconą życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej ,,A jak już będę tam, na górze to czasem tu do Was na ziemię zejdę. Życie i twórczość Agnieszki Osieckiej''.

Wystawa, w naszej Centrali przy ul. Mickiewicza 1 w Prudniku, jest dostępna dla zwiedzających od 01.03.2021r. do 31.03.2021r. Prezentuje życie i twórczość Agnieszki Osieckiej, wybitnej polskiej poetki, reżyserki, dziennikarki, znanej przede wszystkim jako autorki tekstów piosenek.

W 1979 Agnieszka Osiecka otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. W uznaniu za wybitne zasługi dla kultury polskiej została pośmiertnie odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski w 1997 roku.

7 marca 2021 r. przypada 24 rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej.

Wystawa została wypożyczona ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Scenariusz wystawy opracowała Pani Violetta Łabędzka.

Serdecznie zapraszamy.