Wystawa "William Shakespeare"

Zapraszamy :)

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Prudniku serdecznie zaprasza do odwiedzenia naszej placówki i oglądania wystawy pod tytułem ''William Shakespeare''. Wystawa jest dostępna od 12.04.2021r. do 30.04.2021r. w naszej siedzibie, przy ul. Mickiewicza 1. Poświęcona jest postaci pisarza, który uznawany jest za najwybitniejszego angielskiego poetę i dramaturga.

Jego utwory cieszą się niesłabnącą, mimo upływu czasu, popularnością wśród dorosłych oraz młodzieży. William Shakespeare jest autorem znanych i wybitnych sztuk, takich jak "Romeo i Julia", "Makbet" oraz "Hamlet". Jest również twórcą własnej, oryginalnej odmiany dramatu. Jego utwory cechują się między innymi filozoficznymi refleksjami na tematy ważne i błahe, a także ukazywaniem dużej dawki emocji, konfliktów moralnych bohaterów oraz silnej gry namiętności.

Wystawa składa się z 16 plansz i została wypożyczona ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

23 kwietnia 2021r. przypada 405 rocznica śmierci pisarza.

Scenariusz wystawy opracowała: Magdalena Mączyńska i Krystyna Pawłowska.
Opracowanie graficzne: Magdalena Mączyńska