Wystawa "Debiuty poetyckie"

Zapraszamy !

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Prudniku zaprasza do zwiedzania wystawy: "Debiuty poetyckie" wypożyczonej z Wojewódzkiej Biblioteki Bibliotecznej w Opolu. Wystawa jest ilustracją tematu przewodniego III Forum Opolskich Środowisk Literackich, które odbyło się w 2012 r. W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

Bohaterami wystawy są znani z publikacji innych form literackich trzej poetyccy debiutanci: Adrian Gleń – krytyk literacki, literaturoznawca, autor zbioru „Da. Teksty wierszowane” (2011); Witold Sułek – księgarz, aktor teatru „Fieter”, moderator filozoficznych dyskusji,który w 2012 roku wydał tomik „Plantacja”; Bartosz Suwiński – krytyk literacki, autor tomiku poetyckiego „Sehir” (2010).

Poezje autorów oraz ich sylwetki prezentowane są na osobnych planszach mogących być ilustracją spotkań literackich. Twórczość poetów omówiona została przez Sławomira Kuźnickiego opolskiego krytyka, poetę i tłumacza. Scenariusz i opracowanie wystawy Violetta Łabędzka. Wystawa dostępna jest dla zwiedzających w holu naszej placówki od 01.06 do 30.06. 2021 roku.

Serdecznie zapraszamy.