Wystawa "Ludzie morza" i Ernest Hemingway

Zapraszamy !

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Prudniku zaprasza do zwiedzania wystawy: „Na umrzyka skrzyni – literackie portrety ludzi morza” wypożyczonej z Wojewódzkiej Biblioteki Bibliotecznej w Opolu.

Wystawa przedstawia najbardziej charakterystyczne postacie ludzi morza obecne w literaturze i sztuce. Ukazuje piratów, marynarzy, jak i wielorybników z wybitnych powieści marynistycznych. Komentarz to omawianych tekstów stanowią fragmenty szant i pieśni żeglarskich. Wystawa składa się z 6 plansz.Scenariusz i opracowanie: Magdalena Mączyńska.

Dodatkowo do wystawy dołączono kilka plansz – wykonanych przez naszą Bibliotekę- poświęconych osobie Ernesta Hemingway'a (21.07.1899- 2.07.1961) – sławnego amerykańskiego prozaika. Autora takich dzieł jak między innymi: "Komu bije dzwon", Stary człowiek i morze", "Pożegnanie z Marią". Ernest Hemingway w 1954 roku dołączył do laureatów Literackiej Nagrody Nobla.

Wystawy dostępne są dla wszystkich zainteresowanych od 07.06 do 30.06. 2021 roku.

Serdecznie zapraszamy.