Mała Książka, Wielki Człowiek

Ruszyła IV edycja kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek''.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Prudniku serdecznie zaprasza każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym, tj. dzieci urodzone w latach 2015-2018,

po odbiór wyjątkowych wyprawek czytelniczych przygotowanych przez Instytut Książki.

Przed nami długie jesienne popołudnia i wieczory, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki dla dziecka oraz rodzica. Biblioteka zaprasza zatem wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami lub opiekunami do odwiedzenia Biblioteki, gdzie czekają wyjątkowe wyprawki czytelnicze.

Już po raz czwarty Nasza Biblioteka bierze udział w ogólnopolskiej kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek''. Każde dziecko, które jest lub dopiero stanie się Naszym Czytelnikiem, otrzyma wyprawkę czytelniczą, w której znajdzie wyjątkową książkę. Jest ona dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełnia najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. Każde dziecko otrzyma także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki tej akcji dziecko pozna bibliotekę i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Pamiętajmy, iż dzieci które otrzymały wyprawki w poprzednich edycjach nie otrzymują już nowych zestawów czytelniczych, otrzymują natomiast nowe karty do zbierania pięknych, kolorowych naklejek. W centrali Biblioteki oraz jej filiach znajdują się również miarki wzrostu, gdzie każdy mały czytelnik sam może zmierzyć swój wzrost podczas odwiedzin w bibliotece.

Szanowni Rodzice pamiętajmy, że czytanie ma mnóstwo zalet. Jest łatwo dostępne, tanie (książek nie trzeba kupować, można je za darmo wypożyczyć z biblioteki), nie trzeba posiadać żadnego specjalistycznego sprzętu. Jedyne, czego naprawdę potrzebujemy, to chęci oraz przekonania, że czytanie jest bardzo ważne dla rozwoju i przyszłości Twojego dziecka.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców do Biblioteki Publicznej

w Prudniku oraz do naszych filii bibliotecznych (filia nr 2 w Prudniku, ul.Kombatantów 18/2, filia w Rudziczce, filia w Szybowicach, filia w Moszczance, filia w Łące Prudnickiej).

Więcej informacji dotyczących kampanii na stronie internetowej Naszej Biblioteki www.bibliotekaprudnik.pl.