Kwietniowe wystawy

Zapraszamy

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Prudniku zaprasza wszystkich zainteresowanych do zwiedzania dwóch wystaw "Irena Trojanek- Szmidtowa - dama opolskiej poezji" oraz "Poezja jest magiczną stroną życia..." wypożyczonych z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Wystawa "Irena Trojanek- Szmidtowa - dama opolskiej poezji" opowiada o historii życia i twórczości opolskiej poetki. Poznajemy jej wielkie pasje jakimi było poetyckie pisanie „samej siebie” oraz artystyczne tkanie gobelinów.

Wystawa "Poezja jest magiczną stroną życia..." poświęcona jest Renacie Blicharz - opolskiej poetce, felietonistce, blogerce i recenzentce, która w 2013 roku świętowała 30-lecie pracy twórczej.

Wystawy eksponowane są w holu Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej przy ul. Mickiewicza1 do 30 kwietnia.