"Papierowe światy"

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania najnowszej wystawy wypożyczonej od Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

"Papierowe światy – literackie portrety książek, bibliotekarzy i bibliotek"

Wystawa poświęcona jest znanym powieściom, które w ciekawy i barwny sposób przedstawiają czytelników, książnice i ich pracowników. Pisarze niejednokrotnie z przymrużeniem oka łamią stereotypy dotyczące bibliotekarzy oraz ich pracy, a jednocześnie podkreślają wagę książek w życiu społeczeństwa. Różnorodność gatunków literackich zaprezentowana na wystawie odzwierciedla kreatywność autorów w ujęciu tematu. Scenariusz wystawy opracowała Magda Mączyńska.

Wystawa będzie wyeksponowana w holu Centrali Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Prudniku przy ulicy Mickiewicza 1 przez cały czerwiec.