Charles Dickens – pisarz, Boże Narodzenie i kolęda prozą

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Prudniku zaprasza wszystkich czytelników do zwiedzania wystawy pod tytułem „Charles Dickens – pisarz, Boże Narodzenie i kolęda prozą”

Wystawa przybliża postać i twórczość Charles Dickens (1812-1870) angielskiego pisarza, jednego z najpopularniejszych powieściopisarzy w historii literatury.

O tym jak mocno pisarz utożsamiany jest z okresem Bożego Narodzenia świadczy niegasnąca popularność „Opowieści wigilijnej” z roku 1843, która na stałe wpisała się w obchody tradycji bożonarodzeniowej i wciąż inspiruje do adaptacji w każdym gatunku artystycznym.

Charles Dickens zmarł 9 czerwca 1870 roku w Gadshill na udar mózgu. Został pochowany na Poets' Corner w Opactwie Westminsterskim. W wielu angielskich domach przechodzono wówczas żałobę, co dobitnie potwierdza wpływ, jaki Dickens wywarł na jemu współczesnych.

Scenariusz i opracowanie wystawy Magdalena Mączyńska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Wystawę można oglądać w holu naszej placówki przy ulicy Mickiewicza 1 do końca grudnia 2022 roku. Serdecznie zapraszamy.