Zaczytane Opolskie

2023

Miło Nam poinformować, że Nasza Biblioteka bierze udział w tegorocznej akcji czytelniczej #ZaczytaneOpolskie

Jest to akcja promująca czytelnictwo, zainicjowana i finansowana przez Urząd Marszałkowski w Opolu, a realizowana przez WBP w Opolu, z udziałem bibliotek całego regionu ???

23 października 2023 roku w Naszej Bibliotece odbędzie się spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską, autorką biografii ks. Jana Twardowskiego oraz Tomasza i Zdzisława Beksińskich. Laureatką Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. W 2016 roku została nominowana do Nagrody Literackiej Nike za książkę „1945. Wojna i pokój”. Książka ta otrzymała tytuł Książki Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii literatura faktu.

Kalendarium wydarzeń związanych z akcją #ZaczytaneOpolskie jest dostępne tutaj: https://www.wbp.opole.pl/przeglad-wydarzen-doskonalenie-zawodowe/wydarzenie/760-zaczytane-opolskie-kalendarium-spotkan