Hauptmann Böhmer. Z historii fotografii w Opolu

W Centali Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Prudniku można zwiedzać wystawę "Hauptmann Böhmer. Z historii fotografii w Opolu".

Wystawa prezentuje unikatową galerię zdjęć ze zbiorów Bogusława Szybkowskiego, opolskiego kolekcjonera i wydawcy. Bogusław Szybkowski odkrył dla Opola jednego z najważniejszych niemieckich artystów fotografii - Alfreda Böhmera, który pod koniec XIX w. mieszkał w Opolu. Alfred Böhmer zasłynął na przełomie XIX i XX ze świetnych pejzaży i portretów, czym na stałe zapisał się w historii światowej fotografii.

Serdecznie zachęcamy do zwiedzania wystawy prezentowanej w holu w naszej Biblioteki oraz do odwiedzenia czytelni prasy i zapoznania się z najnowszym numerem Tygodnika Prudnickiego w którym między innymi możemy przeczytać artykuł Pana Piotra Kulczyka "Fotografowie na Śląsku Opolskim", gdzie odnajdziemy informacje o Bogusławie Szybkowskim czy Alfredzie Böhmerze. (Tygodnik Prudnicki, Nr 22 z 31.05 2023, s. 10.).

Wystawa prezentowana będzie od 01.06 do 30.06.2023 roku.

Serdecznie polecamy!