Czytelnia IBUK LIBRA

Ibuk Libra to pierwsza i największa w Polsce czytelnia on-line, pozwalająca na pracę z książką 24 godziny na dobę. Wystarczy podłączenie do Internetu. Znajdziesz tam elektroniczne wersje książek z różnych dziedzin nauki, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców.

Specjalnie zaprojektowany czytnik IBUK libra umożliwia robienie notatek, dodawanie zakładek, przeszukiwanie tekstu pod kątem żądanej frazy, tagowanie fragmentów i wiele innych.

Dla czytelników Biblioteki dostęp bezpłatny.

Jak korzystać z IBUKA?

Aby otrzymać bezpłatny dostęp do księgozbioru należy zgłosić się do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Prudniku i poprosić o KOD PIN. Jest on wydawany każdemu zarejestrowanemu czytelnikowi Biblioteki. Po rejestracji w portalu www.libra.ibuk.pl i wprowadzeniu otrzymanego kodu czytelnik uzyskuje możliwość czytania zgromadzonych książek w domowym komputerze osobistym. Czytelnia Ibuk libra opracowała również wtyczkę umożliwiającą korzystanie z serwisu w smartfonach.

IBUK LIBRA – informacje techniczne.

Zastosowana w IBUK LIBRA aplikacja do czytania książek myIBUK działa w oknie przeglądarki. Nie ma potrzeby instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Zaleca się używanie aktualnej wersji Google Chrome lub Safari.

Aplikacja umożliwia logowanie się kontem na Facebook oraz Google, a także pozwala na udostępnianie notatek i fragmentów innym użytkownikom tych serwisów.

Aplikacja została przygotowana także do działania na urządzeniach mobilnych o przekątnej ekranu min. 5”, działających pod kontrolą systemu Android w wersji min. 4 oraz iOS min. 5.1. Aby uruchomić aplikację na urządzeniu mobilnym, należy wpisać adres http://reader.ibuk.pl w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację z Google Chrome Web Store

Instrukcja korzystania z Czytelni IBUK LIBRA :

http://wbp.opole.pl/images/stories/dg_originals/IbukisntrukcjaIbuk.pdf

Wszystkie prawa zastrzeżone. Biblioteka Prudnik. Copyright 2021 ©