Mała Książka, Wielki Człowiek - podsumowanie projektu

Kampania „Mała książka – wielki człowiek”

podbija biblioteki – 28 tys. nowych czytelników !

Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak!

Dlatego we wrześniu 2018 r. w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” Instytut Książki zainicjował pilotażowy projekt skierowany do dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną oraz ich rodziców.

Nawyk codziennego czytania z dzieckiem oraz regularnego odwiedzania biblioteki warto kształtować już od najwcześniejszych lat życia dziecka, dlatego zaprosiliśmy rodziców trzylatków, żeby wspólnie ze swoimi Maluchami odebrali w bibliotece wyjątkowy prezent. „Wyprawkę Czytelniczą” : książkę „Pierwsze wiersze dla…”, poradnik „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Do projektu zakwalifikowało się blisko 800 bibliotek publicznych z całej Polski. Od początku trwania pilotażu biblioteki odwiedziło ponad 30 tys. trzylatków z rodzicami. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece,

Po sukcesie tego projektu Instytut Książki planuje żeby w 2019 r. także starsze dzieci otrzymały książki na „dobry start”. Trwają właśnie prace nad publikacją przeznaczoną dla dzieci w wieku przedszkolnym. Rekrutacja bibliotek do projektu w skali ogólnopolskiej rozpocznie się wiosną.

Nasza Biblioteka i tym razem planuje przystąpić do projektu Instytutu Książki.

Chcemy aby nasi mali mieszkańcy mogli skorzystać z nowych wyprawek!

Wszystkie informacje o nowym projekcie będziemy zamieszczać na bieżąco.