Czytelnia

Czytelnia Biblioteki Publicznej w Prudniku

Dział Czytelni zaprasza wszystkich mieszkańców Prudnika i okolic do korzystania z bogatego zasobu księgozbioru. Posiadamy szeroki wybór najnowszych encyklopedii, leksykonów, słowników oraz podręczników akademickich z każdej dziedziny wiedzy.

 

Obraz:

 

Ponadto w Czytelni gromadzimy różnego rodzaju materiały dotyczące Śląska Opolskiego i Opolszczyzny, prócz nowości wydawniczych znajdą również Państwo księgozbiór wydany już w latach pięćdziesiątych poświęcony między innymi dziejom i historii Śląska ujętym pod kątem społeczny, politycznym, gospodarczym, przyrodniczym i kulturalnym.

 

Obraz:

 

W naszych zbiorach posiadamy liczne tomy Studiów Śląskich oraz roczniki Kalendarzy Opolskich, a także wiele innych ciekawych publikacji poświęconych naszemu regionowi.

 

Obraz:

 

Ponadto posiadamy wiele broszur i folderów poświęconych miastu, jego zabytkom i architekturze, a także okolicznym miejscowościom.

 

Obraz:

 

Dział Czytelni w 2011 roku nawiązał współpracę z Instytutem Pamięci Narodowej, dzięki czemu Biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o liczne publikacje książkowe (ponad 160 publikacji) poświęcone najnowszej historii Polski.

Posiadamy kilkanaście broszur porzedstawiających sylwetki żołnierzy wyklętych i dowódców polskiego państwa podziemnego.

 

Obraz:

 

Dzięki pomocy delegatury IPN w Opolu i Panu Andrzejowi Koziar udało się pozyskać dla społeczności lokalnej roczniki czasopism "Biuletyn Pamięci Narodowej" oraz "Pamięć.pl". Przez ten czas Biblioteka dwukrotnie przystępowała do projektu organizowanego przez IPN "Biblioteka na to czeka", dzięki któremu udało się nam pozyskać między innymi Teki Edukacyjne i materiały metodyczne dla nauczycieli z gotowymi scenariuszami lekcji i pomocami metodycznymi dla uczniów w procesie przyswajania informacji.

 

Obraz:

 

Ponadto Biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o ponad 100 filmów dokumentalnych poświęconych interesującym zagadnieniom, relacji świadków historii, ważnym osobom na scenie politycznej i społecznej Polski ostatnich lat.

 

Obraz:

 

Dział Czytelni od wielu lat tworzy różnego rodzaju kartoteki osobowe i zagadnieniowe oraz gromadzi ciekawe dokumenty życia społecznego, pozwalające - tym samym - naszym czytelnikom na znalezienie odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin wiedzy.

Oprócz bogatego księgozbioru w naszym dziale mogą Państwo również skorzystać na miejscu z dostępnej prasy. W swojej ofercie posiadamy ponad czterdzieści tytułów czasopism z różnych dziedzin życia i wiedzy. Znajdą Państwo u nas prasę codzienną, tygodniki, dwutygodniki, miesięczniki, dwumiesięczniki oraz kwartalniki. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Z czasopism każdy może skorzystać nieodpłatnie. Istnieje również możliwość wypożyczenia poszczególnych tytułów na zawnątrz.

 

Obraz:

 

- Oto tytuły jakie znajdą państwo w naszej czytelni -

Angora                                                 Auto świat

Bibliotekarz                                          Burda

Charaktery                                           Do Rzeczy

Dobre Rady                                         Dziennik Gazeta Prawna

Edukacja Wczesnoszkolna                  Fakt

Fokus                                                   Gazeta Polska

Gazeta Wyborcza                                Gość Niedzielny

Handmade Magazyn                            Kronika Sejmowa

Kwartalnik Pedagogiczny                     Mój Piękny Ogród

National Geographic Polska                 Newsweek Polska

Nie                                                        Niepełnosprawność  i Rehabilitacja

Nto                                                        Polityka

Poradnik Bibliotekarza                         Poradnik Domowy

Przegląd Sportowy                               Przekrój

Rzeczpospolita                                     Super Express

Sól i Pieprz                                           Sport

Śląsk                                                    Świat Kobiety

Tygodnik Powszechny                         Tygodnik Prudnicki

Wprost                                                 Wychowanie w przedszkolu

Zielona Planeta                                    Zdrowie

                                Życie Szkoły

 

Obraz:

 

Ponadto Czytelnia posiada archiwalne numery czasopism metodycznych dla  nauczycieli i wychowawców przedszkolnych oraz studentów kierunków  pedagogicznych:

Bliżej Przedszkola

Nauczanie Początkowe

Nowa Szkoła

Opieka Wychowanie Terapia

Praca i Zabezpieczenie Spoleczne

Praca Socjalna

Problemy Opiekuńczo-Wychowawcze

Psychologia Społeczna

Szkoła Specjalna

 

Obraz:

                                               

Obraz:

 

 

Dział realizuje zamówienia międzybiblioteczne. Jeżeli szukają Państwo konkretnej książki, której nie ma w naszych zbiorach jesteśmy w stanie zamówić ją dla Państwa z innej biblioteki na terenie całego kraju. Czytelnik składając zamówienie zobowiązany jest podać dokładne dane (autor, tytuł, rok wydania) szukanej pozycji.

Z zamówionej książki mogą Państwo korzystać na miejscu przez okres wyznaczony przez bibliotekę realizującą zamówienie (zazwyczaj jest to okres czterech bądź dwóch tygodni). Zamówienia Czytelnia przyjmuje osobiście w dziale bądź drogą elektroniczną na adres e-mail:czytelniamigbpwprudniku@wp.pl Zamawiający ponosi koszty związane z odesłaniem książki do biblioteki.


 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z oferty naszego działu.

Agnieszka Malinowska

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Biblioteka Prudnik. Copyright 2021 ©