Najnowsza wystawa

Zapraszamy do zwiedzania najnowszej wystawy udostępnionej przez WBP w Opolu

Biblioteka Publiczna w w Prudniku w okresie wakacyjnym zaprasza na interesujące i ciekawe wystawy. Już w lipcu zaprezentowana zostanie wystawa "Lech i Czech, czyli co sądzą o sobie sąsiedzi zza miedzy". Wystawa obejmuje temat obustronnej wizji dwóch sasiadujących ze sobą narodów - czeskiego i polskiego w kontekście dawnych oraz współczesnych relacji. Ekspozycja ukazuje utrwalone i funkcjonujące w kulturze stereotypy narodowe Czecha i Polaka, wizerunek Czechów w Polsce i Polaków w Czechach, a zatem wzajemne postrzeganie się obu tych nacji oraz ich stosunki sąsiedzkie. Wystawa ta ma na celu przedstawić obraz sąsiadujących ze sobą społeczeństw, ich kultury czy przyzwyczajeń. Może w wakacje ktoś zechce wyjechać do Czech i dobrze byłoby się zorientować jak na przykład Polacy postrzegani są u naszych sąsiadów oraz zaczerpnąć nieco informacji o nieporozumieniach językowych, anegdotach oraz łamańcach i gafach językowych jakie mogą się nam przytrafić.

Serdecznie polecamy