Mała Książka, Wielki Człowiek - III edycja

Zachęcamy do udziału w projekcie

Wyjątkowy prezent dla wszystkich przedszkolaków!

Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne popołudnia i wieczory, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Prudniku, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.

Nasza Biblioteka już po raz trzeci bierze udział w kampanii ,,Mała Książka – wielki człowiek''.

Zapraszamy więc wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym, tj. dzieci urodzone w latach 2014-2017 do centrali Biblioteki i wszystkich naszych filii. Każde dziecko, które jest lub dopiero stanie się Naszym Czytelnikiem, otrzyma wyprawkę czytelniczą, w której znajdzie wyjątkową książkę. Jest ona dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełnia najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. Każde dziecko otrzyma także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe innspiracje czytelnicze.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców do Biblioteki Publicznej w Prudniku oraz do naszych filii bibliotecznych (filia nr 2 w Prudniku, ul.Kombatantów 18/2, filia w Rudziczce, filia w Szybowicach, filia w Moszczance, filia w Łące Prudnickiej)