Wystawa "Wesołego Alleluja na starej pocztówce"

Zapraszamy

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych postanowiliśmy złożyć naszym Czytelnikom życzenia świąteczne w nieco innej formie. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy ,,Wesołego Alleluja na starej pocztówce'', która jest dostępna dla zwiedzających od 29 marca do 9 kwietnia 2021 r., w holu Biblioteki, przy ul. Mickiewicza 1. Na 12 planszach zaprezentowano 68 najciekawszych pocztówek. Wszystkie pochodzą ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Zostały wydane przez wydawnictwa: polskie, niemieckie, francuskie, rosyjskie i węgierskie. Kartki zdumiewają swoją różnorodnością i motywami. Często wytłaczane, malowane, z motywami naklejanymi oraz fotografiami. Autorami wielkanocnych pocztówek byli nierzadko znani ilustratorzy, rysownicy, a czasem najwybitniejsi twórcy epoki.

Serdecznie zapraszamy.