"Upadek"

Od 5.07. 2022 do 15.08.2022 roku serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta oraz turystów do zwiedzania wystawy umieszczonej w Centrali Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Prudniku przy ulicy Mickiewicza 1, autorstwa Pani Kamili Jamioł - prudniczanki związanej z miastem całe życie. Pani Kamila pracuje w Prudnickim Ośrodku Kultury jak instruktor do spraw artystycznych. Autorka licznych fotografii, zwłaszcza fotoreporterskich związanych z Prudnikiem i okolicą.

Wystawa pod tytułem "Upadek" to 20 fotografii wykonanych na przełomie 2018/ 2019 roku na terenie nieistniejącego już zakładu przemysłu bawełnianego FROTEX. Zdjęcia widziane oczami autorki przedstawiające upadek wielkiego imperium tekstylnego, ślad pozostawiony przez ludzi, którzy całe życie związani byli z tym zakładem.

To wejście w przestrzeń gdzie zatrzymał się czas, gdzie panuje głucha cisza. Pozostałości, wszelkiego rodzaje przedmioty służące w codziennej pracy okryte kurzem, rdzą, wilgocią, walącym się dachem nie pozwalają zapomnieć (...)