Mała Książka, Wielki Człowiek

Nowa edycja !!!

Zabierz dziecko do Biblioteki i odbierz książkę w prezencie!

Rusza VI edycja kampanii

,,Mała książka – wielki człowiek''

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Prudniku serdecznie zaprasza każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym, tj. dziecko w wieku od 4 do 6 lat, po odbiór wyjątkowych  wyprawek czytelniczych przygotowanych przez Instytut Książki w Krakowie.

Kochani Czytelnicy! Przed nami długie jesienne popołudnia i wieczory, podczas których nie może zabraknąć w naszych domach dobrej książki, zwłaszcza dla dziecka. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Prudniku zaprasza zatem wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami do odwiedzenia Naszej Biblioteki i odebrania wyjątkowej wyprawki czytelniczej.

Już po raz szósty bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii ,,Mała książka – wielki człowiek''. Każde dziecko, które jest lub dopiero stanie się Naszym Czytelnikiem, otrzyma wyprawkę czytelniczą, w której znajdzie wyjątkową książkę autorstwa Wojciecha Widłaka i znakomitej ilustratorki Aleksandry Krzanowskiej ,,Krasnal w krzywej czapce’’. Jest ona dostosowana pod względem formy oraz treści do potrzeb przedszkolaka i spełnia najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych. Każde dziecko otrzyma także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem co najmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany wyjątkowym, imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki tej akcji dziecko pozna naszą Bibliotekę i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W wyprawce również rodzice znajdą coś dla siebie - broszurę informacyjną ,,Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece’’, która mówi o nieocenionej roli czytania w życiu dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Zapraszamy wszystkie dzieci!

Szanowni Rodzice, pamiętajmy że korzystanie z biblioteki ma mnóstwo zalet. Jest łatwo dostępne, tanie (książek nie trzeba kupować, można je za darmo wypożyczyć z naszej biblioteki). Jedyne, czego naprawdę potrzebujemy, to chęci oraz przekonania, że czytanie jest bardzo ważne dla rozwoju i przyszłości wszystkich dzieci.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Prudniku oraz do naszych filii bibliotecznych (filia nr 2 w Prudniku, ul. Kombatantów 18/2, filia w Rudziczce, filia w Szybowicach, filia w Moszczance, filia w Łące Prudnickiej).

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, bo ,,MAŁA KSIĄŻKA to WIELKI CZŁOWIEK'' !.

REGULAMIN_PROJEKTU_W_BIBLIOTECE_2023_jm.pdf