Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą wiejską filię biblioteczną

10 maja 2018 roku na Zamku w Rogowie Opolskim odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą wiejską filię biblioteczną województwa opolskiego.

To druga edycja konkursu, do której zgłosiło się 20 bibliotek. Konkurs miał na celu wypromowanie wiejskich placówek bibliotecznych, ich bogatej działalności na rzecz czytelnictwa oraz integracji lokalnego środowiska wokół spraw książki i kultury.W uroczystości podsumowania uczestniczył wicedyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Bartosz Ostrowski, a laureata konkursu ogłosił dyrektor WBP w Opolu Tadeusz Chrobak. Galę podsumowującą konkurs uświetniło literacko-muzyczne spotkanie z udziałem Marty FOX i Artura Gotza Zaproszeni goście mogli zwiedzić zabytkowe zbiory WBP w Opolu, gromadzone i przechowywane na zamku w Rogowie Opolskim, a także zobaczyć wystawę pokonkursową, prezentującą biblioteki, które wzięły udział w konkursie. Bibliotekę Publicznąw Prudniku reprezentowała Kierownik d/s bibliotek Pani Izabela Mazur, oraz kierownik filii w Łące Prudnickiej, Pani Magdalena Derwińska-Grzywacz.

Filia Biblioteki Publicznej w Łące Prudnickiej oraz Pani Magdalena Derwińska-Grzywacz otrzymała dyplom oraz komplet książek i audiobooków. Serdecznie gratulujemy i życzymy ciągłych sukcesów w dalszej pracy.