Wystawa "Zamki i Pałace Śląska Opolskiego"

Od 11 września w naszej Bibliotece prezentowana jest wystawa pt. "Zamki i Pałace Śląska Opolskiego". Ekspozycja składa się z bardzo ciekawych i interesujących zdjęć obiektów znajdujących się niegdyś na Śląsku Opolskim. Na zdjęciach pokazane są fotografie zamków i pałaców jakie znajdowały się na Śląsku Opolskim w początkach dwudziestego wieku. Wszystkie zdjęcia wykonał słynny drezdeński architekt Robert Weber. Na fotografiach utrwalone zostały obiekty z miejscowości: Bąkowice, Biała, Bąków, Biechów, Biestrzykowice, Brzeg, Dąbrówka Górna, Dobra, Frączków, Gierałcice, Jędrzejów, Klisino, Kopia, Komorzno, Kostów, Minkowice, Moszna, Krapkowice, Otmuchów, Pokój, Polska Cerekiew, Rogi, Rogów Opolski, Rychnów, Sławięcice, Stanowice Dolne, Turawa, Wronów, Woskowice, Zakrzów i Zwanowice.

Wystawa eksponowana będzie w holu naszej Biblioteki do 30 września. Scenariusz wystawy opracowała Danuta Żylska-Kobiałko.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy.

Agnieszka Malinowska