Spotkanie z Markiem Krajewskim

19.10.2018 r. odbyło się spotkanie z jednym z najlepszych polskich twórców literatury kryminalnej, Markiem Krajewskim

W piątek, 19 października 2018 roku, Biblioteka Publiczna w Prudniku zorganizowała w ramach akcji “Zaczytane Opolskie” spotkanie autorskie z jednym z najważniejszych i najlepszych autorów książek kryminalnych, laureatem “Paszportu Polityki”- Markiem Krajewskim. Spotkanie prowadził Łukasz Kluza

Autor specjalizuje się w pisaniu tzw. kryminałów retro, które z reguły osadzone są w przedwojennych: Breslau i Lwowie. Głównymi bohaterami powieści Marka Krajewskiego są bardzo znani i popularni wśród Czytelników Eberhard Mock oraz Edward Popielski. Każdy na swój sposób prezentuje odmienny i specyficzny styl w dochodzeniu do rozwiązania zagadek kryminalnych. Ich nieszablonowość zapewnia autorowi coraz większą liczbę fanów, którzy z roku na rok wyczekują kolejnych jego powieści. Podczas spotkania z Markiem Krajewskim uczestnicy zostali zabrani w podróż po świecie kryminałów, zbrodni, a także historii widzianej oczami pisarza. Wszyscy mogli dowiedzieć się jakie uczucia wzbudza w człowieku wygląd trupa leżącego na sekcyjnym stole, do czego w pisaniu powieści kryminalnych mogą służyć książki telefoniczne i adresowe, a także jak wygląda pisanie kryminałów od tzw. kuchni. Trzeba przyznać, ze wielką zaletą spotkań z Markiem Krajewskim jest jego precyzja w odpowiadaniu na pytania, estyma w rozmowie z Czytelnikami oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktu z publicznością. Autor z chęcią dzielił się swoimi doświadczeniami pisarskimi i przedstawiał pomysły na kolejne książki.

Biblioteka Publiczna w Prudniku jest zaszczycona, że mogła gościć pisarza tak wielkiego formatu i jednocześnie cieszymy się, że spotkanie odbyło się z tak dużą frekwencją i zainteresowaniem ze strony mieszkańców.