Czytelnia

Czytelnia Biblioteki Publicznej w Prudniku

Czytelnia w swoich zbiorach posiada najnowsze podręczniki akademickie ze wszystkich dziedziny nauki i wiedzy. Gromadzimy materiały dotyczące Śląska Opolskiego i Opolszczyzny a także dokumenty życia społecznego oraz broszury o tematyce lokalnej. Posiadamy wiele folderów poświęconych poszczególnym miastom opolszczyzny. Na potrzeby czytelników opracowaliśmy dla Państwa bibliografię: "Prudnik i Ziemia Prudnicka. Bibliografia materiałów zgromadzonych w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Prudniku". Dział Czytelni od wielu lat tworzy różnego rodzaju kartoteki osobowe i zagadnieniowe.

W naszym dziale mogą Państwo również skorzystać z dostępnej prasy. W ofercie posiadamy czasopisma o różnej tematyce. Znajdą u nas Państwo między innymi dzienniki, magazyny o zdrowiu, czasopisma sportowe, kulinarne, prasę kobiecą oraz czasopisma regionalne. Czytelnia posiada również archiwalne numery czasopism metodycznych dla nauczycieli i wychowawców przedszkolnych oraz studentów kierunków psychologicznych i pedagogicznych.

W ofercie mamy następujące tytuły czasopism: Bliżej Przedszkola,Wychowanie w przedszkolu, Edukacja wczesnoszkolna, Nauczanie Początkowe, Nowa Szkoła, Życie szkoły, Opieka Wychowanie Terapia, Problemy Opiekuńczo-Wychowawcze, Szkoła Specjalna, Niepełnosprawność i Rehabilitacja, Kwartalnik Pedagogiczny, Psychologia Społeczna, Charaktery.

Gromadzimy archiwalne numery Tygodnika Prudnickiego oraz inne tytuły czasopism regionalnych takie jak Śląsk, Opolskie Wiadomości Regionalne, Przekrój.

Dzięki nawiązanej współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Czytelnia wzbogaciła swój księgozbiór o liczne publikacje poświęcone najnowszej historii Polski. Posiadamy również broszury porzedstawiające sylwetki żołnierzy wyklętych i dowódców polskiego państwa podziemnego. Dzięki pomocy delegatury IPN w Opolu udało się pozyskać dla społeczności lokalnej roczniki"Biuletynu Pamięci Narodowej" oraz "Pamięć.pl". Przez ten czas Biblioteka trzykrotnie przystępowała do projektu organizowanego przez IPN "Biblioteka na to czeka" dzięki czemu udało się nam pozyskać między innymi Teki Edukacyjne i materiały metodyczne dla nauczycieli z gotowymi scenariuszami lekcji i pomocami metodycznymi dla nauczycieli i uczniów.

Czytelnia realizuje zamówienia międzybiblioteczne. Jeżeli szukają Państwo konkretnej książki, której nie ma w naszych zbiorach jesteśmy w stanie zamówić ją dla Państwa z innej biblioteki na terenie całej Polski. Czytelnik składając zamówienie zobowiązany jest podać dokładne dane (autor, tytuł, rok wydania) szukanej pozycji. Z zamówionej książki mogą Państwo korzystać na miejscu przez okres wyznaczony przez bibliotekę realizującą zamówienie (zazwyczaj jest to okres czterech bądź dwóch tygodni). Zamówienia Czytelnia przyjmuje osobiście w dziale bądź drogą elektroniczną na adres e-mail:czytelniamigbpwprudniku@wp.pl Zamawiający ponosi koszty związane z odesłaniem książki do biblioteki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do działu Czytelni.

Agnieszka Malinowska

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Biblioteka Prudnik. Copyright 2024 ©