Mediateka

Audiobooki, choć cieszą się coraz większą popularnością wśród szerokiego grona odbiorców, nadal są stosunkowo rzadkimi gośćmi na bibliotecznych półkach.

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom Czytelników z dniem 01.06.2014 r. został otwarty w Bibliotece nowy dział – Dział Multimedialny.

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

 

Zadaniem działu jest gromadzenie i udostępnianie audiobooków oraz multimediów (kompakty muzyczne, filmy DVD) oraz oferowanie dostępu do Internetu. Oferta jest skierowana do każdego czytelnika, który pragnie zapoznać się z książką w innej formie.
W związku z sukcesywnym poszerzaniem naszej oferty zwaracmy się również z gorącą prośbą do Czytelników i Sympatyków Biblioteki Publicznej w Prudniku o przekazanie Działowi Multimedialnemu płyt, filmów czy audiobooków.

Od 2018 roku Dział Multimedialny funkcjonuje jako MEDIATEKA.


W Mediatece istnieje możliwość bezpłatnego skorzystania z Internetu, posiadamy cztery samodzielne stanowiska komputerowe.

Poza tym, posiadamy wysoko wyspecjalizowane stanowisko komputerowe dla osób z niepełnosprawnością wzrokową, z programem powiększająco- nagłośnieniowym ZOOMTEXT oraz klawiaturą EZ-See.

 

Obraz:

 

Wśród zbiorów Mediateki znajdują się także specjalistyczne wydawnictwa pisane alfabetem Braille`a

 

Obraz:

Obraz:

 

 

Każdy fan muzyki również znajdzie tutaj miejsce dla siebie, a to wszystko dzięki Muzotece w której głównym sprzętem jest nowoczesna stacja odsłuchowa na pięć płyt CD. Posiadamy bogatą ofertę płyt muzycznych, które zostały Nam podarowane przez m.in Radio RMF FM, Polskie Radio S.A, Redaktora Marka Niedźwieckiego, Zespół Wilki, Zepół Pectus, czy Zespół Lady Pank. 

 


 

Mediateka to także dzialność promocyjna całej Biblioteki oraz edukacyjna, skierowana do wszystkich typów szkół, oraz uczestników każdej grupy wiekowej. 

Obraz:

 

W Mediatece można również wypożyczyć szereg ciekawych i interesujących gier planszowych dla całej rodziny :)

 

Zapraszamy  do Mediateki

Łukasz Kluza

 

Mediateka oferuje również  wydruki, skany oraz kserokopie.

Cennik usług ksero:

  • Kopia jednostronna A4 - 0,40 zł
  • Kopia dwustronna A4 - 0,70 zł
  • Kopia jednostronna A3 - 1,00 zł
  • Kopia dwustronna A3 - 2,00 zł

Cennik wydruków komputerowych:

  • Wydruk jednostronny A4 - 0,60 zł
  • Tekst w kolorze lub z elementami grafiki - 0,85 zł
  • Skan- 0,40 zł/ szt

Inne usługi:

Bindowanie: 2,00 zł

Laminowanie- 1,00 zł / szt

Nagranie danych na dysku - płyta CD/DVD- 3,00 zł

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Biblioteka Prudnik. Copyright 2024 ©